Je koučink luxus, nebo nezbytnost dnešní doby?

I když někomu může připadat, že je koučů všude plno, má to svůj důvod. Je to proto, že jsou lidé přehlcení a potřebují pomoci ve vedení svého nasměrovaní i způsobu myšlení, aby si své cíle a sny byli schopní naplnit.

Otázkou totiž není, jestli je koučink luxus, ale to, jakou hodnotu vám dokáže přinést. Však si sami zodpovězte – kdybyste mohli v životě dosáhnout svých cílů 2-5x dříve, chtěli byste hledat cestu „jak toho dosáhnout?“

Protože o tom to přesně je.

Kouč pomáhá lidem posunout se z místa A do míst a B svižnějším a rychlejším tempem.

Každému z nás se totiž někdy stává, že zamrzl.

Že se zaseknul.

A mnoho lidí se točí dokonce i roky v kruhu!
Jak se však rozjet? Odpíchnout se? A nabrat svěží vítr do plachet?

Koučování je metoda, která se vyvíjela desítky let. Nejdříve ve sportu k dosažení vítězství, pak v mentálním trénování jednotlivců i celých týmů (kdo z nás by nepotřeboval mít větší drive a tah na bránu, že?) a následně i v korporacích a v pracovní rovině.

Kvalifikovaný kouč je tak pro koučovaného jako hnací motor, takový pomyslný most a podporovatel, který mu ukazuje vše potřebné a povede ho ve chvíli, kdy je třeba a způsobem, který mu šetří čas i energii. Dokáže toho tak více za méně času. A to je na tom tak skvělé!

Už chápete, proč svého kouče tak nutně potřebujete, chcete-li dnes uspět a být úspěšní dlouhodobě?

Ano, dnes je běžné, že kouče mají téměř všichni vrcholoví sportovci, CEO a vytížení manažeři. Stejně tak ho však dnes využívají i interní týmy velkých firem, aby podporovali angažovanost pracovníků.

Pravda je tak taková, že…

Bez něho se v dnešní době funguje podstatně hůře… Lidé jsou ztraceni v chaosu. Ztraceni ve svých myšlenkách. Ztraceni v zaběhlých vzorcích a rutinách, kde nevidí světlo na konci tunelu.

Je čas na změnu! Udělejte i Vy ten první krok.


Ve škole koučinku v Coaching University Radka Karbana získáte jak kompletní koučovací výcvik, tak  licenci pro koučování, abyste se tím mohli třeba i život. Hodně lidí to však dělá nejprve kvůli sobě. A pak také kvůli tomu, že je naplňuje a baví pomáhat druhým.

Co když je to i Vaše možná cesta?

Zjistěte, jak by takový koučovací výcvik mohl přispět rozvoji Vaší osobnosti a umožnit Vám povyskočit zase o level dál.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *