Drahé kameny

Již odpradávna lidé doufali v magickou moc drahých kamenů, věřili, že je v nich síla, pomáhající zahánět zlé síly, odvracet neštěstí, různé zdravotní neduhy a pomáhat překonávat smutná a těžká životní období. Dokonce již ve starém Egyptě či v Mezopotámii lidé věřili, že drahé kameny dokážou ovlivnit jak psychické, tak i fyzické pochody v organismu.

drahé kameny

Drahokamy či drahé kameny jsou tedy velmi oceňovány jednak díky svým vyjímečným fyzikálním vlastnostem, kdy mohou člověku pomoci k snazšímu překonání různých druhů onemocnění, či posílení rovnováhy jeho organismu, ale velký zájem vzbuzují rovněž z estetického hlediska. Oblíbené šperky vyrobené z drahých kamenů se, jak v minulosti, tak i v dnešní době, často stávaly a stávají amuletem, jenž je vnímán jako předmět, který má schopnost svou magickou silou ochraňovat svého nositele.

Uvádí se, že polodrahokamy mají na lidský organismus trojí vliv, a sice – dokážou posilovat oslabení, oslabovat nadbytečné a dále pak odstraňovat blokády, bránící průtoku energie v organismu a také souhře všech procesů, které v těle probíhají.  Energetické vyzařování kamenů často způsobuje výrazné zlepšení stavu.

Dalším významným účinkem drahých kamenů je pomáhání k udržení pozornosti, trpělivosti a potřebné koncentraci. Přírodní krása drahých kamenů má schopnost navodit psychickou podporu v různých životních oblastech a léčení pomocí nich může působit na úrovni jak duševní, tak i zdravotní či mentální. Kameny by vždy měly být v kontaktu s naším organismem. Aby byly schopny dobře pomáhat, je také potřeba se o ně dobře starat tak, aby nebyly znečištěny nečistotami a mohly nám dobře sloužit. První očištění bychom měli provést hned na začátku, když si kámen pořídíme či ho dostaneme, a poté očistu provádíme průběžně.

Při léčení konkrétních zdravotních potíží hraje významnou roli nejenom druh drahého kamene, ale také jeho barva i tvar a při jeho výběru bychom se měli řídit především vlastní intuicí. Jakmile si kámen pořídíte, pak již stačí jej jenom sevřít v dlani a vnímat jeho krásu a nádhernou, kouzelnou energii.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *